JAKÝ ZVOLIT BALÍČEK ODHADŮ?

Naším cílem je vaše spokojenost a protože víme, že odhad ceny nemovitosti nejspíš nepotřebujete jen tak čistě pro informaci, k samotnému odhadu (tedy dokumentu Posudek o ceně obvyklé) jsme přidali další užitečné služby a sestavili tak čtyři různé cenové balíčky. Abyste ale zbytečně neobjednali dražší balíček obsahující služby, které vám jsou k ničemu, nebo naopak ten, ve kterém chybí to, co by se vám mohlo k vašemu účelu hodit, sepsali jsme pro vás tohoto přehledného průvodce.

Kdybyste si i přesto nebyli jistí, určitě nás neváhejte kontaktovat. Společně najdeme přesně takový odhad nemovitosti, který potřebujete. 

KDYŽ DĚDÍTE

Zdědili jste nemovitost a máte si k dědickému řízení u notáře přinést odhad ceny nemovitosti? Pokud máte v plánu si nemovitost nechat, popř. z ní vyplatit další dědice, postačí vám náš balíček MALÝ ODHAD. Jestliže už teď víte, že daný byt, dům nebo pozemek nevyužijete a chcete ho prodat, bude vhodnější VELKÝ ODHAD, který vám prodej výrazně usnadní a urychlí. V případě, že si ještě nejste úplně jistí, doporučujeme BĚŽNÝ ODHAD - oproti malému obsahuje navíc list vlastnictví, který se vám bude hodit, pokud se nakonec rozhodnete nemovitost prodat.

KDYŽ MÁTE DLUHY

Pro dlužníky, kterým hrozí exekuce, jsme sestavili speciální MAXI ODHAD. Během naší praxe jsme totiž zjistili, že spousta dlužníků ani neví, kolik přesně a komu vlastně dluží, jak vysoké už má penále a pokuty a kam má dlužné částky poslat. Zároveň bývají v takové situaci jednání s věřiteli, exekutory a soudy samozřejmě velice nepříjemná. Když nám dáte plnou moc, rádi se o všechny nepříjemnosti a administrativu postaráme za vás.

KDYŽ SE ROZVÁDÍTE

V této nepříjemné situaci je vždy nejjednodušší, když se spolu manželé na majetkovém vyrovnání rozumně domluví. Nejjednodušší je, když může jeden druhého z nemovitosti tzv. vyplatit. V takovém případě postačí soudu předložit posudek o ceně obvyklé a list vlastnictví, což je přesně to, co najdete v našem balíčku BĚŽNÝ ODHAD. Další možností je samozřejmě společnou nemovitost prodat a spravedlivě si pak získané finanční prostředky rozdělit. K rychlému a snadnému prodeji vám pomůže náš VELKÝ ODHAD.

KDYŽ DARUJETE

Chcete-li svou nemovitost na někoho takzvaně přepsat, notář si od vás ještě před podpisem darovací smlouvy vyžádá odhad ceny nemovitosti, který pak využije také finanční úřad k vypočítání daně darovací. Přitom není potřeba drahý znalecký posudek, bohatě postačí posudek o ceně obvyklé od některého z našich certifikovaných odhadců. Notář pak také kromě odhadu bude potřebovat i aktuální list vlastnictví. Doporučujeme proto zvolit náš balíček BĚŽNÝ ODHAD, který oba tyto dokumenty obsahuje.

KDYŽ PRODÁVÁTE

Speciálně pro prodej nemovitostí je určen náš VELKÝ ODHAD. Kromě odhadu ceny dané nemovitosti a listu vlastnictví, který je pro prodej nezbytný, je součástí tohoto balíčku také vzor kupní smlouvy, přesné zaměření nemovitosti laser metrem a přehledná cenová mapa, díky které prodáte svůj dům, byt či pozemek za tu nejlepší možnou cenu. Zároveň pro vás při osobní návštěvě nemovitost nafotíme a zaměříme přesným laser metrem a následně zpracujeme strategii prodeje. Svou nemovitost díky těmto službám prodáte rychleji - je už jen na vás, zda se rozhodnete pro prodej po vlastní ose, nebo využijete služeb realitního makléře. Cena za balíček zůstává stejná.